E-Posta pazarlama nedir, ve nasıl yapılır?

Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Dijital Pazarlama

E-Posta pazarlama nedir, ve nasıl yapılır?

E-Posta pazarlama

E-posta pazarlaması bugün birçok e-ticaret işletmesinin kullandığı güçlü bir içerik pazarlama tekniğidir. E-posta pazarlaması, bir şirket e-posta yoluyla insan gruplarına promosyon mesajları veya materyalleri gönderdiğinde ortaya çıkan bir tür dijital pazarlama diyebiliriz.Genellikle, bu mesajlar reklamlar, ticari mesajlar, satış talepleri veya bağışlar veya bir iş çağrısı içerir.

E-posta listelerine yeni bir abone olduğunuzda işletmelerin gönderdiği bu otomatik e-postaları alabilir veya almayabilirsiniz.Bazıları için sinir bozucu görünebilirler, ancak doğrusu, etkili e-posta pazarlama tekniklerini kullanırsanız, müşteri sadakatinizi muazzam bir şekilde artırabilirsiniz.

E-posta ile pazarlama, daha önce duymuş olabileceğiniz bir terimdir, ancak e-posta pazarlamasının tam olarak ne olduğunu bilemeyebilirsiniz. Bunun için yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

E-posta Reklamcılığı Nedir?

E-posta reklamcılığı, alıcıların belirli markaların reklamlarını veya promosyon malzemelerini görmeye onay verdiği bir e-posta pazarlama biçimidir. Bu reklam biçimi, tüketicilere bu içeriği almayı tercih etme fırsatı sağlayarak işlev görür. E-posta pazarlama diğer pazarlama yollarından farkı ise; daha çok kişiye daha düşük fiyatlar ile ulaşmayı başarabilmektir. Buda e-posta pazarlamasını ( e-mail marketing )’i ön plana çıkarıyor.

E-posta Yoluyla Nasıl Reklam Verebilirim?

E-postalarda reklam vermek için birkaç etkili ipucu:

İstenmeyen mesajlar göndermemeniz gerektiğinden her zaman e-posta adreslerini isteyin
Kayıtların kayıtlarını tutun
İnsanlara her zaman vazgeçme seçeneği verin
Gizlilik politikanızı gösterin
E-posta listenizi güvende tutun

E-posta Pazarlamasının Faydası Nedir?

E-posta ile pazarlama, hızlı, verimli ve uygun maliyetli olduğu için faydalıdır.

Bu pazarlama yöntemini kullanmak, size potansiyel müşterilere ulaşma ve bir siteye tekrar ziyaretleri teşvik ederek mevcut müşterileri elinizde tutma araçları sağlar.

Ek olarak, e-posta, e-posta pazarlamacılarının potansiyel müşterileri dönüştürmek için beslemek için kullandıkları en iyi yöntemdir.

Dezavantajları:

  • Posta spam olarak sınıflandırılabilir . İnsanların gelen kutuları, hem istenen hem de istenmeyen e-postalarla doludur. Birçok sunucuda istenmeyen e-postaların miktarını azaltmak için filtreler bulunur. İnsanlar ayrıca e-posta filtrelerini kendi zevklerine göre daha fazla ayarlayabilir. Bu, e-postanın bir spam klasörüne girmesine ve asla görüntülenmemesine neden olabilir.
  • E-posta ile pazarlama , aboneleri meşgul etmek için sürekli ince ayar gerektirir . Pazarlamacı, okuyucunun abonelikten çıkmasını önlemek için belirli bir etkileşim düzeyini korumaya çalışmalıdır. Üzerinde çalışılması gereken başka bir şey de, e-posta pazarlamasını, pazarlamacının tam olarak öngördüğü gibi görünecek şekilde dikkatlice oluşturmaktır.

E-posta Pazarlamasını Nasıl Yaparsınız?

İşte e-posta ile pazarlamayı çalıştırma adımlarının basitleştirilmiş bir listesi:

  1. Önce hedeflerinizi belirlemelisiniz
  2. Hedeflenen bir e-posta listesi oluşturmaya başlayın
  3. Hedef kitlenizi tanıyın ve acı noktalarını anlayın
  4. İkna edici bir e-posta içeriği oluşturun
  5. Doğru e-posta pazarlama hizmeti aracını seçin
  6. Takiplerinizi planlayın

SEO, sosyal medya veya PPC pazarlaması ile birlikte genel bir internet pazarlamasının parçası olabilir veya kendi başına olabilir.

E-posta pazarlamasının tek potansiyel dezavantajlarından biri, zaman alıcı olabilmesidir.

Bu nedenle, tüm e-posta pazarlama ihtiyaçlarınızı karşılaması için bir dijital pazarlama ajansı tutmayı düşünebilirsiniz!

E-posta pazarlamasının sonsuz olanakları hakkında daha fazla bilgi edinmeye hazırsanız, bugün bizimle iletişime geçin .

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir