Marka Tescili Hizmetleri - İnsert Bilişim

Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS

 

Marka Tescili Nedir? Markamı Neden Tescil Ettirmeliyim?

Marka bir işletmenin tüm varlığını temsil eden bir işarettir. Bu kadar önemli bir işaret, özenle korunmalı, yasal olarak tescil edilmeli ve bunu kanıtlayacak belgeye sahip olmalıdır.

Marka koruması, ürün ya da hizmetlerinde marka kullanan gerçek marka sahiplerini koruyan bir sistemdir. Bir markanın gerçek sahibi, söz konusu markayı ilk kez düşünen, bir ürün ya da hizmette kullanan ve kullanımına devam eden kişidir.

Bir başka kişi tarafından düşünülmüş, uygulanmış bir markanın, bir diğer kişi adına tescili iyi niyet kurallarına aykırı bir davranıştır. Ayrıca Marka Tescil hizmeti ve Patent hizmeti ne kadar birbirine benzer şeyler olsada öyle değildir.. Arasındaki farkları öğrenmek için Patent sayfamıza bakabilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Tescilli markanın tescilsiz markaya oranla büyük avantajları vardır. Başvuru aşamasında, TÜRKPATENT tarafından incelenen, uygun görüldüğü takdirde yayınlanan ve üçüncü kişilerin görüşlerine ve itirazlarına açılan bir marka, hem resmi kurumların hem toplumun denetiminden geçmiş olmasının verdiği güvenle daha sağlam temellere sahip olur. Artık elinde resmi kurum tarafından verilmiş bir kanıtı olan kişi artık haksız kazanç girişimlerini kolayca engelleyebildiği gibi, yaptırımlar uygulanmasını sağlayabilir. Marka Tescili hizmeti çok önem verilmesi gereken bir konudur. Yanlış kişilerden destek almanız verdiğiniz ücretin boş yere gitmesine ve markanızın onay almamasına sebep olabilir.

Markanızı tescil ettirmenizdeki amaç; sadece başkalarının haksız kazanç sağlamasını önlemekten öte, haksız kazanç sağlıyor iddiası ile sizin önlenmenizin de önüne geçmektir. Çünkü; bu durumda, elinde varlığından hiç haberdar dahi olmadığınız fakat sizin markanızla ayırt edilemeyecek kadar benzer tescilli bir markası bulunan bir kişi ya da işletme, size karşı yaptırımlar uygulatabilir ve sizi dava yoluyla engelleyebilir. Ayrıca marka tescilinin önemi konusuna değindiğiniz bu yazımızda marka tescilinin ne kadar gereklş bir işlem olduğunu belirtmiştik. Unutmayın! marka tescil yapmaz iseniz Tüm yatırımlarınız ve çalışmalarınız biranda büyük bir risk altında girebilir..