Marka Danışmanlığı – Marka Tescil ve Patent Hizmetleri

Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS

 

Bir şirket ister gelişiyor, ister sektörde yeni olsun amaçlarını netleştirmek, sesini bulmak, müşterilerini anlamak ve hedeflerini tanımlamak için her büyüklükteki işletme ve kurumla çalışıyoruz. İlham veren markalar inşa ediyoruz. Markalaşma bir şirketin kişiliğni ve değerlerini ifade etmek, müşterilerde yankı uyandıran ve kalıcı ilişkileri besleyen kapsamlı ve tutarlı bir deneyim oluşturmak ile ilgilidir. Marka danışmanı, markalaşma sürecinizin en önemli aktörüdür diyebiliriz.

Kurumsal markalaşma daha geniş bir vizyon alanı gerektirir. Marka danışmanlığı ajansı, şirketinizin çeşitli kurumsal marka stratejileri ile işletmenizin benzersiz kimliğini sergilemesini sağlar. Markanız, kullandığınız logodan web sitenizde konuşma şeklinize kadar bizim tutkumuzdur. Müşterilere tüm süreç boyunca rehberlik etmeyi seviyoruz, bu nedenle markalaşma, pazarlama, web sitesi tasarımı ve oluşturma ve tabii ki stratejik danışmanlık sunuyoruz.

MARKALAŞMA NEDİR?

Bir markanın teknik tanımı, ürünün, hizmetin veya grubun onu rekabet içinde farklılaştıran tüm işlevsel ve duygusal varlıklarının toplamıdır, ancak nihayetinde marka, kişinin bir ürün, hizmet veya şirket hakkındaki içgüdüsel hissidir. Bu içgüdüsel bir duygu çünkü rasyonel olmak için en iyi çabalarımıza rağmen hepimiz duygusal, sezgisel varlıklarız. Bu bir kişinin içgüdüsel hissidir, çünkü sonunda marka şirketler, pazarlar veya genel halk tarafından değil bireyler tarafından tanımlanır.

Her kişi kendi versiyonunu yaratır. Bir müşterinin şirketiniz hakkında sahip olduğu inançların çok veya az, iyi veya kötü, doğru veya yanlış olmasına bakılmaksızın, markanızın imajını oluşturur ve müşterinizin nasıl düşündüğünü ve satın aldığını etkiler.

Markalar, tüketici güveni ve duygusal bağlar yaratarak tüketicilerin inandığı vaatlerdir. Büyük markalar sadece bilinmez, onlara güvenilir. İnsanlar markanızın farkına vardıklarında, sahip olduğunuz olumlu özelliklerin de farkındadırlar. Satın almaya hazır olmadan çok önce, kim olduğunuzu ve şirketinizin sunması için güvenebilecekleri benzersiz değeri bildiklerini hissederler.

PROFESYONEL BİR MARKA AJANSI İLE ÇALIŞMAK?

Şirketinizi uygun bir şekilde yeniden markalaştırma süreci çok cana yakın bir süreçtir. Unutmayın, seçtiğiniz şirket bir düzeyde kuruluşunuzu sizden daha iyi tanıyacak ve sonuçta size “şirketinizin kim olduğunu ve tüketicilerin bunu nasıl algılaması gerektiğini” söyleyecektir. Bunu başarabilmeleri için, ajansın organizasyonunuza iyi uyan, farklı sektörlerdeki çeşitli organizasyonları başarılı bir şekilde markalaştırma tecrübesine sahip biri olması gerekir. Yine de, başarılı bir şekilde markalaşmanın bir parçası, sorunu yeni bir bakış açısıyla çözme becerisidir.

Bu nedenle, bir endüstride uzmanlaşmak, bir ajansın yeni fikirler toplama yeteneğini engelleyebilir. Ajansın bulduğu bilgiler konusunda açık sözlü olması ve markalaşma başarısına ulaşmak için yaratıcı bir şekilde çözümler bulmak için ekibinizin bir parçası olarak çalışması da önemlidir.

Teknolojinin yaygınlaşması, medyanın parçalanması ve kültürün acımasız hızıyla birlikte, paylaşılan deneyimlerin ve tutku noktalarının gücüne inanıyoruz. Pazarlama karmasında eğlence ve sporun rolünü yükselterek, markalara tüketicilerle duygusal bağlar geliştiren ve somut iş sonuçları sağlayan çözümler sunuyoruz..