Facebook, Twitter, Instagram Mavi Tik Doğrulama Hizmeti

Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Blog Dijital Pazarlama Marketing Teknoloji

Facebook, Twitter, Instagram Mavi Tik Doğrulama Hizmeti

Sosyal medya doğrulaması, nitelikleri karşılayan sınırlı sayıda kullanıcıya sunulan, çok aranan bir hizmettir. Sosyal medya doğrulaması için değerlendirilmeden önce sahip olmanız gereken başlıca şeyler, resmi bir web sitesi ve geçerli bir kimlik veya pasaporttur. Insert Bilişim doğrulamaları doğrudan Twitter , Facebook ve Instagram‘a gönderir. Doğrulama süreci 7 ile 60 gün arasında gerçekleşir. Doğrulama gönderimi için değerlendirilmek üzere geçerli bir kimlik veya pasaport ile en az 18 yaşında veya daha büyük olmalısınız. Diğer işler bizde..

Profesyonel Kişiler İçin Sosyal Medya Doğrulaması

Sosyal varlığınızı ve güvenilirliğinizi artırmanın en iyi yollarından biri, popüler sosyal medya web sitelerinde doğrulanmış bir kullanıcı olmaktır. Doğrulama simgesi, kullanıcı adınızın yanında görüntülenen küçük mavi renkli bir onay işareti veya rozet gibi görünebilir. Ancak, simgenin etkisi çok önemlidir!
Twitter, YouTube, Facebook, Instagram vb. sosyal medya sitelerinde doğrulama almak, kullanıcının hesabının gerçek ve güvenilir olduğunu gösterir. Birkaç sosyal medya kullanıcısı, bir profilin doğrulanmasının kesinlikle kaç takipçiniz veya beğeniniz olduğuna bağlı olduğunu düşünüyor. Ancak doğrulama süreci bundan daha karmaşıktır ve bir sosyal medya platformundan diğerine farklılık gösterir.

Sosyal Medya Hesaplarında Onaylı Rozete Sahip Olmanın Faydaları

Doğrulanmış olmak, izleyicilere aynı içeriği sağlayan diğerlerinden farklı durmanıza yardımcı olacaktır.
Diğer kullanıcıların hesabınızı gerçek ve güvenilir olarak tanımasını sağlar. Sosyal medya güvenilirliğini başarılı bir şekilde yaratarak, daha iyi teşhir ve kabul görme fırsatına sahip olursunuz.

Anında güvenilirliğin yanı sıra, doğrulanmış bir rozet, izleyici katılımını artırma potansiyeli de sunar. Bir kişi sosyal medyada doğrulanmış bir kullanıcı aradığında, bu, diğer tüm benzer veya yakından ilişkili profil adlarının üstünde listelenen ilk profil olacaktır. Bu nedenle, arama yapıldığında profilinizin ilk sırada görünmesi, daha fazla arama yapmak zorunda kalmadan potansiyel takipçilerin sizi bulmasını kolaylaştırır.

Instagram Doğrulaması nedir?

Instagram Doğrulama isteğinden sonra reddedildiniz mi? Otantik medya aracılığıyla tanınırlığınızı artırmanıza yardımcı olabiliriz. Instagram, yalnızca bir fotoğraf paylaşım sosyal sitesinden çok daha fazlasıdır. Aylık bir milyardan fazla aktif kullanıcısı olan bu platform, işinizi büyütmek için güçlü bir araçtır .

Herhangi bir şirketi, markayı, sporcuyu, politikacıyı, etkileyiciyi veya son zamanlarda haberlerde çokça yer almış birini ararsanız, Instagram hesabının doğrulandığını fark edeceksiniz. Instagram Doğrulaması, Instagram’ın kullanılan hesabın gerçek sahibine ait olduğundan emin olmanın bir yolu olarak başladı.

Instagram Doğrulaması, profillerde yayınlanan içeriğin meşru sahipleri tarafından yetkilendirildiğinden emin olmaya yardımcı olur. İdeal olarak, sosyal medya platformları, halkı daha belirgin etkileyicilerle doğrudan ilişkilendirmek ve web’deki sahte faaliyetleri azaltmak için doğrulama gereksinimlerini kullanmayı amaçlar.

Bu kişiler normal Instagram kullanıcılarından daha önemliymiş gibi görünse de, bu doğrulamalar ekranın arkasındaki kişilerin takipçileriyle eksiksiz ve özgün içerik paylaşmalarını sağlar.

Facebook’ta Nasıl Doğrulanır?

Üç tür Facebook doğrulaması bulacaksınız: kişisel sayfa, profil ve işletme sayfası. Aşağıda, Facebook sayfanızı doğrulamak için  bir kılavuz bulunmaktadır:

Facebook Kişisel Sayfa Doğrulaması

Bu çok basit ve kolay bir işlemdir ancak isteğinizin onaylandığından emin olmak için birkaç resmi olmayan adım atmanızı içerir. “Hakkında” bölümünün çoğu da dahil olmak üzere Facebook sayfanızın doğru şekilde doldurulduğundan emin olmalısınız. Facebook sayfanızın mümkün olduğunca resmi görünmesini sağlayan bir kapak resminin yanı sıra uygun bir profile sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.
Sayfanız, düzenli olarak gönderiler ve izleyiciler yüklemek de dahil olmak üzere geçerli kullanım kanıtlarından oluşmalıdır. Facebook sayfanız için bir reklam kampanyasına az miktarda para harcamak kötü bir fikir olur. Sayfanıza makul miktarda para harcadıysanız, bu sosyal medya platformunun hesap doğrulama talebinizi ciddiye alması daha olasıdır.
Her tür sayfanın onaylanmadığını da unutmamak önemlidir. Facebook, doğrulama rozetinin tanınmış kişiler, devlet ve medya kuruluşları ve Facebook’un gereksinimlerini karşılayan ve etkili olduğu düşünülen markalar için uygun olduğunu belirtiyor.

Facebook Profil Doğrulaması

Bu, Facebook sayfası doğrulaması için başvurmaya çok benzeyen bir işlemdir. Yukarıda belirtilen tüm bilgileri doğru doldurduğunuzdan emin olmalısınız. Kullanıcı profiliniz için bir kategori seçme seçeneğiniz yoktur, ancak doğrulama rozetini almaya uygun olanlar söz konusu olduğunda benzer kurallar geçerlidir.

YouTube’da Nasıl Doğrulanır?

Bir YouTube kanalındaki doğrulama onay işareti, kanalın yerleşik bir video yaratıcısı tarafından işletildiğini veya bir işletmenin, markanın veya kuruluşun resmi bir kanalı olduğunu gösterir. YouTube’da doğrulama isteği gönderebilmek için kullanıcının en az 100.000 aboneye sahip olması gerekir.

Linkedin’de Nasıl Doğrulanır?

Şu anda, bir LinkedIn profilini veya işletme sayfasını doğrulamak için bir doğrulama rozeti kullanılmamaktadır. Dilerseniz size altın renkli bir LinkedIn logosu sunacak olan Premium LinkedIn Üyeliğine yükseltebilirsiniz. Ancak, bu logo resmi gibi görünse ve bir işletme için iyi olsa da, hiçbir şeyi doğrulamaz, bu yüzden bunu not edin.

Hesaplar ayrıca şunlar olmalıdır:

Otantik

Hesabınız gerçek bir kişiyi, kayıtlı işletmeyi veya tüzel kişiyi temsil etmelidir.

Eksik Kısımları Tamamlamak

Hesabınız herkese açık olmalı ve bir biyografi, profil resmi ve en az bir gönderiye sahip olmalıdır. Profiliniz, diğer sosyal medya hizmetlerine “beni ekle” bağlantıları içeremez .

Benzersiz

Hesabınız, temsil ettiği varlığın benzersiz varlığı olmalıdır. Genel olarak, dile özgü hesaplar için istisnalar dışında, varlık başına bir hesap doğrulanabilir. Genel çıkar hesaplarını doğrulamıyoruz (örneğin, köpek yavrusu memleri)

Dikkate değer

Hesabınız, tanınmış, çok aranan bir bireyi, markayı veya kuruluşu temsil etmelidir. Birden fazla haber kaynağında yer alan hesapları inceleriz . Ücretli veya promosyon içeriklerini inceleme kaynağı olarak görmemekteyiz.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir