İtibar Yönetimi Nedir? Ve Nasıl Yapılır?

Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS

 

2008 yılında internet ve sosyal medya platformları emekleme dönemindeydi. Neredeyse hiç kimse, belki fütürologlar ve sosyal medya platformlarının kurucu babaları dışında, İnternet’in geleceğinin nasıl olacağını hayal etmedi. On yıl sonra ve 2021 itibariyle tüm perakendenin% 25’ini oluşturacak olan ticaret pazarı ile İnternet patlama yaşıyor..

Bir işletmeniz varsa, olumsuz geri bildirimi olan bir müşteriniz olması muhtemeldir. En yaygın ve itibarlı markaların bile zaman zaman memnun olmayan müşterileri olabilir. Güçlü işletmelerin bu tür olumsuzluklarla başa çıkması kolay görünse de, tek bir müşterinin bile olumsuz değerlendirmesi işletmeler için beklenenden daha fazla zarara yol açabilir. Çevrimiçi ortamda olumsuz yorumlar almanın zor bir süreç olduğunun ve endişe yarattığının farkındayız. Bununla birlikte, çevrimiçi itibar yönetimi yazılımını kullanarak ortalama puanlarınızı ve sosyal platformlardaki değerlendirmelerde sıralamanızı artırabilirsiniz.

İtibarınızı aktif bir şekilde yöneterek, olumsuz müşteri geri bildirimlerini en aza indirebilir ve çevrimiçi varlığınızı olabildiğince olumlu tutabilirsiniz.

Başlamanıza yardımcı olmak için, işletmeniz için kullanabileceğiniz stratejiler de dahil olmak üzere , çevrimiçi itibar yönetiminin ne, neden ve nasıl olduğunu inceliyoruz .

Çevrimiçi itibar yönetimi nedir?

Çevrimiçi itibar yönetimi, İnternet’teki bir kuruluş veya bireyin kamuoyu algısını izleme, ölçme ve etkileme sürecidir. Çevrimiçi itibar, bir kuruluşun iş performansını ve süreçlerini etkiler.

Uygulamada, çevrimiçi itibar yönetimi, bir işletmenin itibarını analiz etmeye, izlemeye ve yönetmeye yardımcı olan çeşitli dahili ve harici etkinlikleri içerir. Bu faaliyetler, şirketin olumlu itibarını ve imajını kazanmak, sürdürmek ve inşa etmek içindir.

Çevrimiçi itibar yönetimi neden önemlidir?

Online itibar yönetimi, başta da bahsettiğim gibi, son derece önemli bir iş alanı ve kesinlikle ilgilenilmeye değer. Yine de neden bu kadar anlamlı? İşte çevrimiçi itibar yönetimine dikkat etmeniz için birkaç neden.

Güçlü bir itibar, her zaman bir şirketin başarısının anahtarlarından biri olmuştur.

Ekibimizle Çevrimiçi İtibarınızı Olumlu Bir Deneyime Dönüştürün!

1: Alanında uzman ekibimiz, olumsuz değerlendirmelerin kaynağını bulur ve bunları düzeltmek için strateji geliştirir.
2: Ekibimiz işletmeniz adına yapılan değerlendirmeleri tam zamanlı olarak online kanallardan takip eder ve süreç hakkında sizi bilgilendirir.
3: Çevrimiçi itibar yönetimi pazarlaması, daha çok çevrimiçi platformlarda olumlu bir etki yaratmak ve bu platformlara kontrol edilebilir içerik sunmakla ilgilidir. Etkileyici içerikle işletmenizi kontrol altında tutabilir ve kendinizi şeffaf bir pazar lideri olarak konumlandırabilirsiniz. Detaylı bilgi için İletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.