Dijital Pazarlama Stratejisi - İnsert Bilişim

Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Blog Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama Stratejisi

Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama Stratejisi, belirlenmiş pazarlama hedeflerine ulaşmaya yönelik bir plan veya eylem biçimidir. Hedefler, iş hedeflerinizin ne olduğuna ve öncelik sırasına göre belirlenir. Bu hedefler belirlendikten sonra, dijital pazarlama kampanyaları bunlara ulaşmak için geliştirilecek ve yürütülecektir.

Dijital pazarlama stratejisi, dijital pazarlama kampanyasından farklıdır. Dijital pazarlama stratejisinden bahsederken, uzun vadeli veya makro bir hedefe ulaşmak için bir ana plana veya bir plana atıfta bulunuyoruz. Öte yandan kampanyalar, dijital pazarlama stratejisi içinde daha fazla mikro, kısa vadeli hedeflere ulaşmak için kullanılan özel taktiklerdir.

Dijital Pazarlama Stratejisine Sahip Olmak Neden Önemlidir?

Bir stratejiye sahip olmak, herhangi bir hedefe ulaşmak için bir plana sahip olmak kadar önemlidir. Veri analitiğini gözden geçirmek ve bunlara göre hareket etmek için çeşitli alanları gözden kaçırırken yüksek verimlilik sağlayarak iş akışı uygulamasını tam olarak optimize eder.

Bu, arama pazarlamacılığı ( SEO / SEM ), dönüşüm oranı optimizasyonu (web sitesi kullanıcı deneyimi), e-posta pazarlaması ve sosyal medya pazarlamasından iş hedefinize ulaşmak, yeni müşteriler kazanmak ve daha derine inmek için değişen çeşitli dijital pazarlama stratejilerinde sürekli iyileştirmenin yolunu açar. mevcut olanlarla ilişkiler.

İşletmeniz ayrıca, farklı dijital pazarlama kanallarını geleneksel medyayla bütünleştirirken, çevrimiçi içeriğin gücünden yararlanarak daha fazla müşteriye ulaşmak ve dönüştürmek için rekabetçi ve sürdürülebilir bir içerik pazarlama stratejisine ihtiyaç duyar. Daha fazla müşteriye ulaşmak için bir ajans arıyorsanız, Dijital Pazarlama Ajansı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İşletmeler  temel operasyonlarında ve müşterilere ulaşmanın yeni kanallarında dijital dönüşümü benimsemeye devam ederken,  bu başarı için iyi bir dijital pazarlama stratejisine sahip olmak hayati önem taşıyor.

Dijital Pazarlama Stratejisinin Temel Bileşenleri

Dijital pazarlama stratejisinin bazı temel bileşenleri şunları içerir:

 • Markayı tanımlama: Markanızı tanımlamak için marka yönergelerinden yararlanın. İşletmenizin Benzersiz Satış Noktalarını (USP’ler) göz önünde bulundurun.
 • Müşteri kişiliklerini geliştirmek: Yaş, cinsiyet, konum gibi demografik bilgilerin yanı sıra insanları ürün ve hizmetleri seçmeye iten motivasyonları anlayın. Alıcının kişiliğini oluşturmaya yardımcı olmak ve bunları organik trafikteki anahtar kelimelere göre bölümlere ayırmak için Google Analytics‘i kullanın.
 • SMART (Spesifik, Ölçülebilir, Ulaşılabilir, İlgili, Zamana bağlı hedefler) tanımlama pazarlama hedefleri ve KPI’lar: Örneğin, önümüzdeki 6 ay içinde iletişim formundan üretilen potansiyel müşteri sayısında% 20 artış elde edin
 • Hedef pazarları belirleme: Pazar araştırması yapmak ve potansiyel hedef pazarları belirlemek için Google Anahtar Kelime Planlayıcı, Google Trendler ve Facebook Kitle Görüşleri gibi pazar araştırması araçlarını kullanın
 • Rekabet analizi yapmak: Rakiplerinizi analiz etmek ve bir SWOT analizi yapmak için Similarweb, Semrush ve SocialBakers gibi web ve sosyal analiz araçlarını kullanın.
 • Hedeflere ulaşmak için kaynakları uygun şekilde yönetmek ve tahsis etmek: Kaynaklar arasında insan gücü (şirket içi ekip veya dış kaynak, harici pazarlama ajansları) ve bütçe yer alır.
 • Kampanya performansını inceleme ve optimize etme: Dijital pazarlama kampanyalarınızın performansını izlemek, ölçmek ve raporlamak için Google Analytics gibi dijital pazarlama analizi araçlarını kullanın

Bunlar, bir dijital pazarlama stratejisinin bileşenlerinden sadece birkaçıdır .

Dijital Pazarlama Örnekleri

Dijital pazarlama örnekleri şunları içerir:

 • Sosyal Medya Pazarlaması (SMM)
 • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
 • Arama Motoru Pazarlaması (SEM)
 • Eposta pazarlama
 • Pazarlama Otomasyonu
 • Dijital Reklamcılık
 • İçerik pazarlama
 • Birçok dijital pazarlama türü veya kategorisi vardır. Dijital pazarlama’dan en iyi verimi almak ve yol haritanızı profesyonel bir ajans ile çizmek istiyorsanız, Insert bilişim olarak yanınızdayız.. Daha kapsamlı dijital pazarlama hizmetinden yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir