SERP Nedir? ve Özellikleri Nedir? İnsert Bilişim

Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Google Seo Web Sitesi Web Tasarım

SERP Nedir? ve Özellikleri Nedir?

SERP Nedir?

Genellikle organik sonuçların ilk sayfası olan arama motoru listeleri sayfasının kısaltması. Bir arama motoru sonuç sayfası (SERP), bir kullanıcı aramasına veya sorgusuna yanıt olarak bir arama motoru tarafından oluşturulan bir sayfadır. SERP’ler, kullanıcının aramasıyla ilgili sonuçların veya sitelerin bir listesini görüntüler. Ücretli reklamlar, eğer ilgiliyse, bir SERP’de de görünebilir.

SERP‘ler ve bunların arama motoru optimizasyonu (SEO) açısından önemi hakkında daha fazla bilgi edinmeye hazırsanız ,  aşağıdaki yazının geri kalanına göz atın!

SERP nedir: Arama motoru sonuçları sayfası tanımı

Google’da en son ne yaptınız? Sonuçlar arasında gezindiğinizi hatırlıyor musunuz? Yeni bilgiler için tüm tıklanabilir seçenekleri içeren sayfalar, arama motoru sonuç sayfaları veya SERP‘lerdir.

Arama motorları SERP’leri nasıl oluşturur?

Her bir anahtar kelime öbeği için, anahtar kelimeleri içeren uygun web sitesi sayfaları, arama motorunun benzersiz sıralama faktörleri kullanılarak en uygun olandan en aza doğru sıralanır. Örneğin Google, algoritması için 200’den fazla sıralama faktörüne sahiptir.. İlk SERP tipik olarak kullanıcıların tüm dikkatini ve tıklamalarını alır, ancak arama motorları sonuçlarla dolu birden çok sayfaya sahip olabilir.

SERP’lerde organik sonuçlar

Organik sonuçlar , bir arama motorunun algoritmalarının kalitesi, alaka düzeyi ve yetki faktörleriyle doğal olarak eşleşen sayfa listeleridir. Sıralama algoritmaları, çevrimiçi içeriği çeşitli standartlarla değerlendirir; örneğin, daha önce dediğimiz gibi Google’ın 200’den fazla sıralama faktörü vardır .

Biçim Google’da sık sık değişirken, organik metin tabanlı sonuçlar genellikle birinci sayfada yaklaşık on alan tutar. SEO‘nun amacı, ilk SERP‘de belirgin bir yer elde etmek ve çok az kullanıcının ulaştığı ikinci veya üçüncü sayfalarda gizlenmekten kaçınmaktır.

SERP’lerde ücretli sonuçlar

SERP’lerdeki ücretli arama sonuçları genellikle organik sonuçları üstte, yanda ve altta çevreler. Google’daki ince yeşil “Reklam” kutusu gibi, birkaç farklılıkla organik metin tabanlı reklamlarla aynı kurulumu izleyebilirler.

İsminden de anlayabileceğiniz gibi, bu sonuçların arama motorlarında gösterilmesi bir ücrete tabidir. Onlar İnternet reklam yapılarının rutin kategoriye ayrılır başına maliyet mille (CPM) Bir bin gösterim için ödemek araçları veya ödeme tıklama başına (PPC) , reklamınıza yapılan Birisi tıklama ödeme araçları.

Görsel tabanlı ücretli reklamlar, özellikle ürünleri ve alışveriş seçeneklerini listelemek için SERP’lerin etrafına yerleştirilebilir.

SERP’ler SEO için neden önemlidir?

SERP’ler, SEO stratejinizin diğer web sitelerine karşı çıkardığı arenadır. Kullanıcılarla ilk teması kurduğunuz ve potansiyel müşterileri sayfalarınıza çektiğiniz yerdir. Arama motoru optimizasyonu zanaatınızı geliştirmeniz gereken yer burasıdır.

Başlıklar ve meta açıklamalarla tıklama oranını artırın

SERP sonuçlarının anatomisi SEO için önemlidir. Her bölüm üzerinde işlem yaptığınızda, kullanıcıların sayısız diğer bölüm yerine sonucunuzu tıklama şansı artar. Öyleyse, ortalama metin tabanlı sonuçta hangi kısımlar var?

Metin tabanlı sonuçların, kullanıcıların SERP’yi aşağı kaydırırken inceledikleri bir başlığı ve meta açıklaması vardır. İçerikler davetkâr ve yardımcı oluyorsa, kullanıcılar sonucu seçer.

Merkezi bir anahtar kelimeyle ilgi çekici başlıklar oluşturmak, arama motoru sonuç sayfasında başarıyı garantilemek için çok önemlidir. Orijinal, açıklayıcı sonuç ayrıntıları sıralamanızı geliştirir ve bir trafik akışı oluşturur.

Tanımlanabilir URL’lerle marka bilinirliğini artırın

URL’niz SEO’nun önemli bir parçası olmasa da, net, okunabilir modeller seçerseniz markanızı güçlendirebilir.

Örneğin, bilgisayar tarafından oluşturulan sayı dizileri ve anlaşılmaz karakterler içeren URL’ler, şirketleri iyi bir şekilde ayırt etmez.

Insert Bilişim ile Google SERP’lerinde üst sıralarda yer alın!

SERP’nin ne olduğunu ve SEO çabalarınızı neden etkilediğini anlamak çok önemlidir – ve umarım bu gönderi “SERP nedir?” Sorusunu yanıtladı. Sağlam bir anlayışla, SERP’leri aşabilir ve şirketiniz için verimli bir strateji oluşturabilirsiniz.

Pazarlama planlarınızı gerçekten yükseltmek için uzman bir SEO ajansı seçin. Insert Bilişim, sonuçları artırma konusunda tutkulu lider bir SEO şirketidir. Görüşmeyi dört gözle bekliyoruz – sadece çevrimiçi olarak bizimle iletişime geçin veya bugün 0532 179 71 05 numaralı telefondan bizi arayın .

 

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir