SEO uzmanı nedir, ne iş yapar?

Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Dijital Pazarlama Seo

SEO uzmanı nedir, ne iş yapar?

SEO uzmanı nedir

Arama Motoru Optimizasyonu ( SEO ), insanların Google ve Bing gibi arama motorlarında ürün ve bilgi bulmasına yardımcı olur. Bir SEO uzmanı, arama sonuçlarını iyileştiren stratejiler geliştirmek ve uygulamak için çevrimiçi trendleri ve en iyi uygulamaları araştırır ve analiz eder. Genel amaç, kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve arama motoru yönergelerini karşılamak için anahtar kelimeler ve anahtar kelime konuları kullanarak bir web sitesine gelen trafik düzeyini artırmaktır.

SEO nasıl çalışır?

SEO Basit bir ifadeyle, sitenizin alakalı aramalar için görünürlüğünü artırmak için iyileştirme süreci anlamına gelir. Sayfalarınızın arama sonuçlarında daha iyi görünürlüğü ne kadar yüksek olursa, dikkat çekme ve potansiyel ve mevcut müşterileri işletmenize çekme olasılığınız o kadar artar.

Google ve Bing gibi arama motorları , web’deki sayfaları taramak, siteden siteye gitmek, bu sayfalar hakkında bilgi toplamak ve bunları bir dizine koymak için botları kullanır. Daha sonra, algoritmalar, belirli bir sorgu için arama sonuçlarında sıra sayfalarının görünmesi gerektiğini belirlemek için yüzlerce sıralama faktörünü veya sinyalini dikkate alarak dizindeki sayfaları analiz eder.

Arama algoritmaları, alakalı, yetkili sayfaları ortaya çıkarmak ve kullanıcılara verimli bir arama deneyimi sağlamak için tasarlanmıştır. Sitenizi ve içeriğinizi bu faktörleri göz önünde bulundurarak optimize etmek, sayfalarınızın arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olabilir. Ücretli arama reklamlarının aksine , daha yüksek organik arama sıralaması elde etmek için arama motorlarına ödeme yapamazsınız.

SEO’nun pazarlamadaki yeri?

SEO, dijital pazarlama sektörünün temel bir parçasıdır çünkü insanlar her yıl trilyonlarca arama yapar ve genellikle ticari amaçla ürünler ve hizmetler hakkında bilgi bulurlar. Arama genellikle markalar için birincil dijital trafik kaynağıdır ve diğer pazarlama kanallarını tamamlar. Arama sonuçlarında rakiplerinize göre daha fazla görünürlük ve daha yüksek sıralama, kâr hanenizde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Bununla birlikte, arama sonuçları, kullanıcılara daha doğrudan yanıtlar ve kullanıcıları diğer web sitelerine yönlendirmek yerine sonuçlar sayfasında tutma olasılığı daha yüksek olan bilgiler sağlamak için son birkaç yılda gelişmektedir .

Ayrıca, zengin sonuçlar ve Bilgi Panelleri gibi özelliklerin arama sonuçlarında görünürlüğü artırabilir ve kullanıcılara doğrudan sonuçlarda şirketiniz hakkında daha fazla bilgi sağlayabilir.

Peki SEO uzmanı tüm bunların yanında ne iş yapar?

Bir Arama Motoru Optimizasyonu – SEO Uzmanı, web sitelerini analiz eden, inceleyen ve web sitelerinde düzenli değişiklikler yapan kişidir. Bu nedenle, siteleri Google ve diğer arama motorları için optimize ederler.

Bir SEO uzmanının işi, birkaç web sitesi ayarlaması ve internete dağılmış birkaç bağlantıyla bitmez. Bunun yerine, uzman, yukarıda belirtilenler gibi eğilimleri sürekli olarak araştırmalı ve web sitesi trafiğini en üst düzeye çıkarmak için yeni yollar bulmalıdır. (“En üst düzeye çıkarmak” derken, yalnızca sayıları artırmaktan bahsetmiyoruz. Dönüşmeye ve sizinle iş yapmaya hazır insanları bulmayı kastediyoruz .)

Web sitenizi arama motorları için optimize etmek, bu faktörlerin farkında olmayı ve doğru stratejileri uygulamayı içerir. Bununla birlikte, arama motorları değiştikçe, bir SEO sonsuza kadar aynı eski faaliyetlere güvenemez. Modern SEO, anahtar kelimelerden ve meta etiketlerden çok daha fazlasıdır.

Bir SEO uzmanının uğraşması gereken birçok faktör vardır ve bu, çok çeşitli becerilere ihtiyaç duydukları anlamına gelir. Bunu temellere ayıracak olsaydık, bir uzmanın anlaması gerektiğini söyleyebilirsin.

Bir SEO uzmanının amacı, içeriğinizin Google’ın SERP (arama motoru sonuç sayfaları) veya bir SERP özelliğindeki imrenilen bir numaralı noktaya ulaşmasıdır.

Sonuç

Bir SEO ajansı olarak, işletmenize çok fazla değer katacak kadar bilgimiz var. Bu nedenle, arama motoru optimizasyonunuzu Insert Bilişim’e devretmenizi tavsiye ediyoruz. SEO’nuzu bize bırakmanız işletmenizin diğer hayati alanlarına odaklanmanız için size yeterli zaman bırakır..

 

 

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir