Performans Pazarlama Ajansı

Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Dijital Pazarlama

Performans Pazarlama Ajansı

Performans Pazarlama Ajansı

Reklam kampanyalarınızın anlamlı bir yatırım getirisi sağlamadığını düşünüyorsanız, performans pazarlamasına geçme zamanı gelmiştir. Performans pazarlaması, reklam verenlere belirli bir eylemin tamamlanmasından sonra ödeme yapılan dijital pazarlama ve reklam programlarına atıfta bulunmak için kullanılan bir terimdir . Bu işlem bir tıklama, olası satış veya hatta bir satış olabilir.

Birlikte çalışmak başarılı kampanyalarla sonuçlanırHer şeyi takip ediyoruz, pazarlama ajansınızdan beklediğiniz sonuçları almanın tek yolu bu. Bir çok firmaya bu alanda profesyonel destek veriyoruz.. Insert Bilişim dijital pazarlama ajansı olarak tüm bu süreçte yanınızda yer almaktan onur duyarız. Paranızı markanızı oluşturmaya yatırıyorsunuz hepsi ayrı bir emek ve fedakarlık..

Performansa dayalı pazarlamanın kısaltması olan performans pazarlamasının yaygınlaşması, büyük ölçüde şirketlerin trafikleri ve kampanya performansları hakkında daha fazla veri toplamasına olanak tanıyan yeni teknoloji sayesindedir. Verilere bu erişim, en çok başarıyı sağlayan çabalara daha iyi değer atfetmelerine ve reklamcılığı buna göre optimize etmelerine olanak tanır.

Performans pazarlaması nedir?

Performance Marketing tarafından tanımlandığı gibi, “Performans Pazarlama, belirli bir eylem tamamlandığında reklam verenlere ve pazarlama şirketlerine ödeme yapılan çevrimiçi pazarlama ve reklam programlarını ifade eden kapsamlı bir terimdir; satış, olası satış veya tıklama gibi. ”

Daha geleneksel pazarlama modellerinde, seçtiğiniz eylemle sonuçlanacağını umarak, istenen çaba için peşin ödeme yaparsınız. Bu, reklamınızın müşterileri web sitenize veya mağazanıza çekeceğini umarak tahmini erişime sahip bir dergide yer alması için ödeme yapmak anlamına gelebilir. Geleneksel reklamcılıkta sonuçlar tahmin edilebilir, ancak asla garanti edilmez.

Performans pazarlaması bu modeli tersine çevirir. Performans pazarlamasında, yalnızca ürününüzü veya sahip oldukları erişimi tanıtmak için harcadıkları çaba değil, pazarlama ortağının gerçek performansı için ödeme yaparsınız.

Popüler Performans Pazarlama Kanalları

Hesap verebilirlik, performans pazarlamasının pazarlanmasının kritik ilkelerinden biridir; bu, kullandığınız kanalların tüketici eylemlerinin etkisini ölçmenize izin vermesi gerektiği anlamına gelir.

Singapur’daki en yaygın performans pazarlama kanalları yerel reklamcılık, sponsorlu reklamcılık, bağlı kuruluş pazarlaması, sosyal medya pazarlaması ve arama motoru pazarlamacılığı‘dır.

Yerel Reklamcılık

Kulağa korkunç gelse de, hedef pazarınızdaki insanların çoğu sürekli reklamları bir sıkıntı olarak görüyor. Bu, web tarayıcılarında reklam engelleme yazılımı kuran insanların sayısının arttığını açıklıyor.

Yerel reklamcılık, hedef kitlenizin içeriğini tükettiği web sitelerinden trafik oluşturmak için mükemmel bir stratejidir. En yakın rakibinden on kat daha fazla tıklama alan en etkili çevrimiçi reklam biçimidir.

Başarılı bir yerel reklam kampanyasının anahtarı, kullanıcılar için değerli olan kaliteli içerik sunmaktır. Ayrıca, bu tür içeriğin doğru zamanda uygun kitleye ulaşmasını sağlamak için akıllı dağıtım stratejilerinin kullanılmasını gerektirir.

Sponsorlu İçerik

Sponsorlu içerik , reklamların görüntülü banner’lar yerine makaleler biçiminde olması açısından yerel reklamcılıktan farklıdır. Genellikle, sponsorlu makaleler, pazarlama kampanyanızda hedeflediğiniz hedef kitlenin güvendiği platformlarda görünür. Örneğin, yaklaşmakta olan bir işletme, kendi nişindeki bir otorite web sitesinde yer alabilir.

Sponsorlu makaleler, markaların halihazırda aşina oldukları ortamlarda – haber, bilgi ve eğlence almak için sık sık ziyaret ettikleri web sitelerinde – tüketicilerle etkileşim kurmalarına olanak tanır. İşletmeniz popüler bir sitede görünüyorsa, artan marka bilinirliğinden, daha fazla web trafiğinden ve sonuç olarak daha yüksek dönüşüm oranlarından ve daha fazla satıştan yararlanırsınız.

Bağlı pazarlama

Gelen ortaklık pazarlama bireysel onlar o işletmeden bir öğe bir iş satın alma dediğimiz zaman, bağlı ödenmiş olur. Ayrıca, şirket ile yapılan anlaşmaya bağlı olarak web trafiği veya potansiyel müşteriler oluşturmak için de ödeme alabilirler. Bağlı kuruluşlar, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satmak için web sitelerini kullanan markanızın bir uzantısıdır.

Çoğu durumda, reklamveren bir e-ticaret mağazası işletirken, satış ortağı herhangi bir web sitesi sahibi olabilir. Bağlı kuruluşlar genellikle ürünlerinizin bağlantılarını organik içeriğe yerleştirir.

Sosyal Medya Reklamcılığı

Google’dan sonra sosyal medya platformları internetteki en popüler web siteleridir. Performans pazarlamasına ilişkin olarak, sosyal ağlar paha biçilmez bir araçtır çünkü sonuçları ve bunlara organik erişimi ölçmek nispeten kolaydır.

Sosyal ağlar , tıklama oranları, tıklama başı maliyet ve genel yatırım getiriniz gibi temel performans göstergelerini (KPI’ler) hızlı ve doğru bir şekilde ölçmenize olanak tanır . Diğer pazarlama kampanyalarına benzer şekilde, sosyal medya reklamcılığı hedeflerin belirlenmesi ile başlar. Bu hedefler arasında trafiği artırmak, katılım düzeylerini iyileştirmek, potansiyel müşteriler oluşturmak ve satışları artırmak yer alır.

Hedeflerinizi belirledikten ve belirledikten sonraki adım, kampanyanızı yürütmek için bir sosyal ağ seçmeyi içerir. Seçtiğiniz ağın demografisi, iş ihtiyaçlarınızla uyumlu olmalıdır. Örneğin, profesyonelleri hedefliyorsanız, LinkedIn kullanmalısınız.

Pazarlamayı seçtiğiniz sosyal medyayı etkileyen diğer faktörler arasında ağdaki popülerliğiniz, rekabet düzeyiniz ve sosyal ağ tarafından desteklenen reklam türleri yer alır.

Arama Motoru Pazarlaması

Arama motoru pazarlaması (SEM) , bir web sitesinin görünürlüğünü hem organik olarak hem de ücretli yöntemler kullanarak artırmayı amaçlayan bir strateji koleksiyonudur. Performans pazarlama bağlamında SEM, ücretli yöntemlere odaklanır.

Başarılı bir SEM kampanyası yürütmek istiyorsanız, zamanınızı ve kaynaklarınızı anahtar kelime araştırmasına yatırmanız gerekir. Bu, potansiyel alıcıların kullanmaktan hoşlandıkları arama terimlerini ve kelime öbeklerini belirlemenize olanak tanır. Bu tür anahtar kelimelere teklif verdiğinizde, satış yapma şansınızı artırırsınız. Bununla birlikte, indirim, ücretsiz kargo ve satın alma gibi terimleri içeren yüksek amaçlı anahtar kelimeler, bariz nedenlerden dolayı daha pahalı olma eğilimindedir.

Ayrıca, bir SEM kampanyasına başlamadan önce, anahtar kelimeler için teklif vermenin nasıl çalıştığını anlamak çok önemlidir. Bir kullanıcı belirli bir arama sorgusunu her girdiğinde, bir açık artırma gerçekleşir. Reklamverenler, teklif vermek istedikleri anahtar kelimeleri belirleyerek açık artırmaya başlar ve bir anahtar kelimenin fiyatlandırması, rekabet gücüne bağlıdır.

Bu paraların en iyi nerede harcanacağını bilmelisin.. Gelişmiş izleme analizimizle, zamanınızı ve enerjinizi harcamanız gerektiğini size kanıtlayacağız. İletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir