PR Ajansı nedir, ne iş yapar?

Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Dijital Pazarlama

PR Ajansı nedir, ne iş yapar?

PR Ajansı nedir

Halkla İlişkiler (PR), işletmelerin, kuruluşların ve bireylerin iletişim kurmasına yardımcı olmaya adanmış bir sektördür. Halkla ilişkiler şirketleri, müşterilerinin yeni kitlelere ulaşmasına ve iş hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için insanları, araştırmaları ve modern teknolojileri bir araya getirir. İyi bir halkla ilişkiler firması, hedef kitlenizi daha iyi anlamanıza ve bu kitleyi anlamlı şekillerde meşgul etmenin yollarını bulmanıza yardımcı olabilir.

İyi bir PR ajansı, aslında müşterisine (marka, işletme veya kişi – kişisel PR ise) sağlam iletişim tavsiyeleri veren bir danışmanlıktır. Bir PR ajansı kiralayan herhangi bir şirket tavsiyelere açık olmalı ve fikirlerine meydan okunmalıdır – çünkü en iyi danışmanlarının yaptığı budur. Müşteri ve halkla ilişkiler firmasının en iyi sonuçları elde etmek için birlikte çalışması önemlidir!

PR ajansları, pazarlama ve reklam ajanslarından farklıdır. Bazen bir işletmeyi tanıtmak için reklam satın alma gibi ücretli medya stratejileri kullansak da, PR ajansları öncelikle müşterilerin hedef kitlelerine yayın segmentleri, haber makaleleri ve daha fazlası gibi kazanılmış medya kapsamı yoluyla ulaşmalarına yardımcı olur. Ardından, müşterilerin düşünce liderliklerini oluşturmalarına ve markaları için güvenilirlik oluşturmalarına yardımcı olmak için bu kapsamı sosyal medya pazarlama ve diğer iletişim kanalları aracılığıyla kullanırız.

Halkla ilişkiler firmaları, halkın dikkatini çekmek ve kârınızı artırmak için alışılmışın dışında stratejiler kullanabilir. Bir kriz durumunda pozitif marka değerinizden de yararlanabilirler. Kriz iletişimi çabaları ve planlaması, çevresel felaketler, kurumsal skandallar ve çalışanların suistimali sırasında yardımcı olabilir. Bir kriz, şirketinizi açıkça kötü bir duruma sokabilir, ancak PR danışmanınız itibarınızı hızlı bir şekilde onarmanıza ve iyileşmenize yardımcı olabilir.

Bir PR ajansı aramaya başlamadan önce, medya ilişkileri ve halkla ilişkiler arasındaki farkı öğrenin. Her ikisi de markanız için çok önemlidir, ancak medya ilişkileri uzmanları muhabirlerin bir şirket hakkında yazmasını sağlamakla sıkı bir şekilde ilgilenir. Bir halkla ilişkiler firması, işinizi ve hedeflerinizi dikkatlice anlayacak ve ardından benzersiz ve etkili bir iletişim programı oluşturacaktır.

Bir PR ajansı, markanızın itibarını çeşitli iletişim araçlarıyla yönetecektir. Bu, kazanılmış medya (örn. Makaleler ve incelemeler), ücretli medya (örn. Reklamlar ve sponsorlu makaleler), etkileyicinin katılımı ve konuşmacı platformları aracılığıyla olabilir. Bazı ajanslar, sosyal medyayı ve SEO, PPC, e-posta pazarlaması gibi diğer dijital pazarlama hizmetlerini de içerebilir. Sunduğumuz hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinmek için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir