Google Adwords Danışmanlığı – İnsert Bilişim

Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS

 

Online reklamcılık sektörü, internetin ülkemize gelmesinden itibaren hızla büyümeye devam etmektedir. Çevrimiçi reklamcılık büyüme oranları diğer geleneksel reklam kanallarına göre çok daha yüksek seviyelerde ilerlemektedir. Bunun sebepleri, ülkemizdeki internet kullanım oranları ve genç nüfusun yüksek olması diyebiliriz.

Adwords Nedir?

Google AdWords, reklamverenlerin tıklanabilir reklamlarının Google’ın arama sonuçlarında görünmesi için belirli anahtar kelimeler için teklif verdikleri Google’ın reklamcılık sistemidir Reklamverenler bu tıklamalar için ödeme yapmak zorunda olduğundan, Google aramadan bu şekilde para kazanır. Bu nedenle, mevcut diğer tüm reklam platformlarında bile, pazarlamacılar ve işletme sahipleri, çevrimiçi reklamcılık paralarının çoğunu Google’a yatırmaktadır. 🙂

İnternet reklamcılığının birçok yolu vardır. Ülkemizde en çok kullanılan yöntemlerden biri Google Adwords Reklamlarıdır. Google Adwords, internette arama yapan veya Google iştiraki olan sitelerde gezen kullanıcılara optimize ettiğimiz reklamları göstermeye yarayan bir sistemdir. Reklamlarımızı doğru hedeflenmiş kitleye, doğru alanlarda ve doğru zamanda sunarsınız. Bu sayede daha az maliyetle daha etkili reklamlar sunmuş olursunuz. Google Adwords Arama Motoru Pazarlaması reklamları panel üzerinden yönetilen, maliyet yönetimi ve etkili raporlama sunan bir sistemdir. Google Adwords Danışmanlık Hizmeti ile markanıza etkili reklamlar oluşturabiliriz ve müşteri başına maliyetinizi düşürebiliriz.

Ürün ve hizmetinizi açıklayan ve kullanıcıyı etkilecek bir reklam oluşturarak, reklamınızı Google sonuçlarında gösterecek arama terimlerini seçersiniz. Kullanıcının arama yaptığı kelimeler ile sizin anahtar kelimeleriniz eşleşirse reklam gösterimi gerçekleşir. Bu sayede zaten o ürünü ve hizmeti direk arayan kullanıcıya yani aksiyona hazır potansiyel müşterilere erişmiş olursunuz.

Google Adwords Reklamcılık Ağları Nelerdir?

Arama Ağı Reklamcılığı

Kullanıcıların arama yaptıkları anda, hedeflediğimiz kelimelerle eşleşen reklamların gösterilme mantığıyla çalışmaktadır. Arama ağı reklamları, arama motoru sonuç sayfasında gösterilen metin tabanlı reklamlardır. Reklamları daha iyi ve kaliteli hale getirmek için ayrıca reklam uzantıları kullanmakta mümkündür. Özellikle, dönüşüm ve satış odaklı hedeflemede bu reklam modeli güzel geri dönüş almaktadır. Dijital pazarlama ajansı olarak, arama ağı reklamlarında müşterilerimize ihtiyaçlarına göre dönüşüm odaklı bir sistem oluşturup, en iyi teklif ve reklam kalite optimizasyonu ile minimum bütçe kullandırarak iyi geri dönüşler aldırıyoruz.

Görüntülü Reklam Ağı (GDN) Reklamcılığı

Google Adwords görüntülü reklam ağı iki milyonu aşkın Google’a kayıtlı sitede ayrıntılı hedefleme kullanarak reklam yayınlamanızı sağlayan bir Adwords reklam modelidir. İlgili kullanıcılar çeşitli sitelerde gezinirken, görsel olarak güçlü reklamlarla onları yakalayarak işlem gerçekleştirmelerini sağlayabiliriz. Görüntülü reklam ağı, satın alma döngüsündeki kullanıcıların dikkatini önceden çekmede faydalı olur. Özellikle, farkındalık yaratma reklamları için ideal bir seçimdir.

Görüntülü reklamlar size kullanıcılar üzerinden daha kalıcı bir etki bırakma şansı sunar. Bunlar;

 • Daha fazla ürün/hizmet satışı
 • Müşteri bağlılığı oluşturma
 • Müşterilerle etkileşim kurma
 • Marka bilinirliği yaratma

Mobil Reklamcılık

Dijital dünyanın hızla geliştiği günümüzde akıllı telefon kullanmayan çok az kullanıcı kaldı. Akıllı telefonlar işlevi gereği internette gezinme vb. işlemleri hızlı yapmamızı sağlamaktadır. Bu sebeple gün geçtikçe mobil trafikte artışlar görünmektedir. Mobil reklamlar hedeflerinize ulaşmada güçlü bir araç olabilir. Adwords için “mobil”, reklamın görüntülenebileceği yerler olarak tanımlanır: “mobil” cihazlar. Bunlar, akıllı telefonlar gibi daha küçük ekrana sahip ileri teknoloji mobil cihazları içerir.

Mobil Reklamlar Hakkında,

 • Yalnızca telefon araması üreten reklamlar, uygulama tanıtım reklamları vb. gibi çeşitli mobil reklam türleri bulunur.
 • Bunlar yalnızca mobil cihazlarda gösterilir. Bu reklamları özellikle tabletler ve cep telefonları için oluşturursunuz.
 • Reklamlar mobil arama sonuçlarında, mobil cihazlar için optimize edilmiş web sitelerinde, YouTube’da ve hatta diğer mobil uygulamaların içinde gösterilir. Kampanya türünüze bağlı olarak bu reklamlar; metin, resim, video, yalnızca telefon araması üreten veya uygulama/dijital içerik biçiminde olabilir.

Video Reklamcılığı

Video izleme oranları özellikle, Youtube üzerinde çok yüksek boyutlardadır. Bu sayede evdeki hareket halindeki pek çok potansiyel müşteriye bu reklamlar sayesinde erişme fırsatınız oluyor. Ayrıntılı hedefleme anlayışı ile video reklamlarının nerede, ne zaman gösterileceğini ve potansiyel müşterilerinizden hangilerinin bu reklamları görebileceğini belirleyebiliyoruz.

YouTube’daki video erişimi, paylaşım ve topluluk özelliklerinin benzersiz bileşimi, kitle katılımı için eşsiz bir fırsat oluşturmaktadır. Görüntü, ses ve hareket, kullanıcıların içerikle diğer medya biçimlerinde bulunmayan duygusal bir ilişki kurmasına neden olur. Adwords ve Youtube Analytics sayesinde etkili veriler elde ederek, anlamlı raporlar ortaya çıkarılabiliyor.

Alışveriş Reklamcılığı

İnternet sitesi üzerinden ürün satışı gerçekleştiren bir markaysanız, Google alışveriş reklamları sayesinde ürünlerinizin Google’da hızlı ve kolay bir şekilde bulunmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, zenginleştirilmiş sonuçlar ile potansiyel müşterilere arama sırasında daha açıklayıcı bilgiler vermeniz mümkün olur. İnsert Bilişim olarak, Google Alışveriş Reklamları için Google Merchant Center entegrasyonu gerçekleştiririz. Google Merchant Center, mağaza ve ürün verilerinizi Google’a yüklemenize ve bu verileri Google Alışveriş ve diğer Google hizmetlerine sunmanıza yardımcı olan bir araçtır. Reklamlarınızın yayına alındıktan sonra güncel ürün reklam performansı analizleri yaparak, güncel raporlar sunarız. Tüm bu hizmetler için iletişim sayfamızdan bize kolayca ulaşabilirsiniz.

Google Alışveriş Reklamlarının Avantajları,

 • Tıklanma oranı yüksek trafik
 • Daha nitelikli olası satışlar
 • Web sitesine gitmeden aramada zengin ürün bilgisi
 • Daha geniş görünürlük

Google Adwords Avantajları

 • Etkili hedefleme yöntemleri sunar.
 • Performansınızı sürekli ölçebilirsiniz.
 • Hızlı ve Esnek bir yapı sunar.
 • Kampanyanızı yönetmek için etkili bir panel sunar.
 • İyi hazırlanmış reklamlar ile geri dönüşler etkili olur.
 • Google Adwords Uzmanımızdan yardım alarak bütün avantajlardan yaralanabilirsiniz.